Dobry biznesplan to połowa sukcesu

Number of View: 3366

Biznesplan Wizja, cele, plan działań i analiza potencjalnych zagrożeń to podstawy dobrego biznesplanu. Będzie on nam służył zarówno jako baza naszych poczynań, jak i dokument do przedłożenia w banku lub innej instytucji, w której będziemy starać się o wsparcie finansowe (dotacje UE – http://www.oferteo.pl/fundusze-i-dotacje-ue). Gdy pojawi się ryzyko dla rozwoju firmy, które wcześniej przewidzieliśmy, będziemy znali metody jego niwelacji. (…)

Warto zwrócić uwagę na czas, dla którego przygotowujemy plan biznesowy. Minimalny okres powinien wynosić dwa lata. Bez względu na to, czy biznesplan ma dotyczyć firmy dostarczającej opał (http://www.oferteo.pl/wegiel-ekogroszek), firmy transportowej lub studio fitness powinien zawierać opis stanu idealnego, do którego będzie się dążyć, cele krótko i długodystansowe łączące się z wizją, kolejność poczynań, które doprowadzą nas do osiągnięcia celu oraz plany awaryjne.

Nie mamy całkowitej pewności, czy nawet bardzo dobrze napisany projekt biznesowy zagwarantuje osiągnięcie sukcesu. Możemy mieć jednak gwarancję, że przyczynia się do niego w nieoceniony sposób. W ramach przestrogi można poszukać informacji na temat prób wejścia na rynek firm, które nie miały dobrze opracowanego planu zadań. Ich historia skończyła się równie szybko, jak powstał nieprzemyślany biznesplan.

Wynika z tego, że projekt biznesu powinno dostosować się do aktualnego rynku o określonych parametrach, brać pod uwagę istniejącą konkurencję, uwzględnić innowacyjność, stopień wykonalności i opłacalność. Autor przygotowujący koncepcję powinien świetnie orientować się w rynku, na który będzie wkraczać firma. Nie należy zapominać o wartości dla klienta. To ciekawy, innowacyjny i odróżniający się określonymi parametrami produkt będzie kluczem do sukcesu.

Biznesplan można napisać samodzielnie, jeśli ma się dostatecznie dużo czasu i chęci do badania terenu. Alternatywnie można skorzystać z firm reklamujących się szczególnie w Internecie w tym zakresie. Dzięki temu dostaniemy gotowe elementy biznesplanu, takie jak: charakterystyka przedsiębiorstwa, kadry i personelu, plan marketingowy i organizacyjny, harmonogram działań, analiza konkurencji, rynku i grupy docelowej, plan finansowy oraz ocena zagrożeń.

GD Star Rating
loading...
Dobry biznesplan to połowa sukcesu, 7.0 out of 10 based on 3 ratings
Komentowanie i pingowanie zostały wyłączone.

Komentowanie wyłączone.

Subskrybuj kanał RSS Follow me on Twitter!