Brak umowy o pracę nie wyklucza kredytu

Number of View: 4710

Odbiory mieszkań Obecnie mniej restrykcyjnie podchodzi się do form zatrudnienia o pracę. Jeszcze niedawno podstawą do ubiegania się o kredyt hipoteczny (http://www.oferteo.pl/kredyty-hipoteczne) bądź inny było przedstawienie dokumentu potwierdzającego pracę na czas nieokreślony. Zmiana tych wymagań związana jest ze zmianą uzyskiwania dochodów – aktualnie różne źródła składają się na comiesięczne wypłaty. Zawód freelancer jest dzisiaj bardzo popularny. (…)

Jakie dochody zatem banki są w stanie respektować podczas składania dokumentów o kredyt mieszkaniowy? Są to umowy na zlecenie, umowy o dzieło, kontrakty, własny biznes, najem lokalu, a także alimenty. Istnieją zawody wysokiego zaufania społecznego, których wykonywanie zwiększa szanse na uzyskanie upragnionego kredytu. Należą do nich: lekarze, psychologowie, dziennikarze, architekci czy prawnicy.

Nie jest jednak tak, że wolny zawód (freelance) jest traktowany na równi z osobami zatrudnionymi na podstawie umowy o pracę. Oprocentowanie w takim przypadku jest niestety zazwyczaj wyższe. Jest to spowodowane tym, że bank zaniża wymagania na etapie składania dokumentów. W związku z tym, że bank podejmuje większe ryzyko w przypadku freelancerów niż w przypadku osób stabilnie zatrudnionych oferty zazwyczaj przedstawiają kredyt na wartość oscylującą między 50, a 70% wartości nieruchomości.

Oprócz kalkulatora kredytowego możemy skorzystać z informacji na temat zdolności kredytowej w wybranym banku. Bierze się wtedy pod uwagę oświadczenie o zarobkach bez konieczności przedstawiania PIT-u. Jeżeli zaś do wykonywania naszego zawodu potrzebne są specjalne uprawnienia to należy je przedstawić właśnie wtedy. Kolejnym wymaganym elementem jest dokument poświadczający posiadanie nieruchomości, która będzie zabezpieczeniem dla banku.

GD Star Rating
loading...
Brak umowy o pracę nie wyklucza kredytu, 10.0 out of 10 based on 2 ratings
Komentowanie i pingowanie zostały wyłączone.

Komentowanie wyłączone.

Subskrybuj kanał RSS Follow me on Twitter!