Budowa domu a Feng Shui

Number of View: 13330

Budowa domu a Feng Shui Sztuka Feng Shui zrodziła się po to, aby nasze codzienne otoczenie pomagało nam w realizacji życiowych celów. Brzmi patetycznie? Nie, jeśli jesteśmy w stanie uwierzyć, że psychologia przestrzeni wpływa na nasze funkcjonowanie i samopoczucie. A przecież chcemy, aby w naszym domu było wygodnie, komfortowo i inspirująco. (…)

Reguły Feng Shui warto mieć na uwadze już na etapie, jakim jest budowa domu (http://www.oferteo.pl/budowanie-pod-klucz), a ściślej mówiąc opracowanie projektu. W żaden sposób nie może nam to zaszkodzić. Wręcz przeciwnie – przyniesie korzyści związane ze swobodną wymianą energii oraz przyczyni się do stworzenia oryginalniejszego wnętrza niż przewidują to standardowe projekty nieuwzględniające rozkładu Feng Shui.

Istnieje wiele szkół związanych z opisywaną filozofią planowania przestrzeni. Zwróćmy uwagę na punkty, które je łączą, natomiast opracowując szczegóły zajrzyjmy do książek, które z dokładnością do 1 m2 podpowiedzą nam, jak zaprojektować dom według chińskiej sztuki.

Feng Shui – podstawowe reguły

  • Każde pomieszczenie projektujemy i urządzamy z myślą o jego przeznaczeniu i osobowości człowieka, który będzie zazwyczaj z niego korzystać.
  • Rozmieszczenie pomieszczeń: kluczową rolę odgrywa mapa lub siatka Bagua, czyli strefy symbolizujące jeden z ośmiu aspektów naszego życia (bogactwo, sława, związki, rodzina, zdrowie, kreatywność, mądrość, praca i przyjaciele). Wejście do domu powinno wprowadzać nas od razu do jednej z trzech ster: mądrości, pracy lub przyjaciół.
  • Symbolika kolorów: stosujmy takie kolory, których oddziaływanie będzie na nas wpływać w pożądany przez nas sposób. W pokojach, które użytkujemy w trakcie dnia poleca się jasne, rozświetlające odcienie.
  • Okna lub drzwi nie powinny znajdować się naprzeciwko siebie, gdyż przerywa to krąg wędrującej energii.
  • Każdy przedmiot powinien posiadać swoje miejsce.
  • Maksimum materiałów naturalnych, minimum tworzyw sztucznych.
  • Fotele i krzesła powinny stać w taki sposób, aby istniała możliwość obserwacji całości pomieszczenia.
  • Kuchnia jako najważniejsze pomieszczenie według filozofii Feng Shui symbolizuje ogień. Zasada pięciu żywiołów (rysunek) jasno wskazuje, które żywioły nie powinny znajdować się obok siebie, na przykład kuchnia i łazienka reprezentująca wodę.
  • Pomieszczenia powinny być wypełnione przedmiotami, które oddziałują na nas w pozytywny sposób. Wszystkie rzeczy, które mogą nasuwać niepokojące skojarzenia powinny zostać usunięte z pola naszego widzenia, na przykład noże kuchenne, strzelby wiszące na ścianie czy obrazy przedstawiające negatywne aspekty życia.

Wprowadzenie zasad Feng Shui nie wpłynie na koszt budowy domu (http://www.oferteo.pl/zlecenia-budowlane/koszt-budowy-domu) czy wykonania projektu. W sytuacji jednak, gdy chcemy wprowadzić radykalne zmiany w już wybudowanym domu lub mieszkaniu, wtedy będziemy musieli poświęcić pewne środki finansowe i zaangażować się w przearanżowanie aktualnego stanu. Warto się tego podjąć, gdyż skutki z pewnością przyczynią się do poprawy jakości naszego życia.

GD Star Rating
loading...
Budowa domu a Feng Shui, 10.0 out of 10 based on 5 ratings
Komentowanie i pingowanie zostały wyłączone.

Komentowanie wyłączone.

Subskrybuj kanał RSS Follow me on Twitter!