Czy w leasing można wziąć… wszystko?

Number of View: 2837

Leasing W leasing (http://www.oferteo.pl/leasing) można wziąć ruchomości, nieruchomości, rzeczy używane i nowe. Jest bardzo duża szansa, że przedmiot o którym myślisz również da się wyleasingować. Dlaczego zatem nie pewność skoro nie ma żadnych ograniczeń prawnych w tej kwestii? (…)

W leasing można wziąć to, co jest niezbędnym narzędziem do prowadzenia biznesu:

samochód dla przedstawiciela handlowego lub innego zawodu
ciągnik dla rolnika
limuzyna dla zarządu
statek, aby organizować wycieczki
urządzenie Vacu Fit, aby odchudzać klientki salonu kosmetycznego
sprzęt IT dla prowadzących firmy
sprzęt medyczny dla prywatnych i publicznych placówek
i wiele innych.

Bez względu na prawną swobodę działania nie wszystkie firmy leasingowe decydują się na leasingowanie wszystkiego. Większość firm tego typu działa w określonym segmencie rynku, co oznacza, że warto wybrać się do firmy, która specjalizuje się w leasingu konkretnych przedmiotów, które mamy potrzebę nabyć. Istnieją firmy, które zainteresowane są tylko i wyłącznie dużymi projektami i takie, które leasingują jedynie maszyny rolnicze. Alternatywą może okazać się firma, która oferuje leasing w bardzo szerokim zakresie.

Wszystko zależy od filozofii leasingowej danej firmy oraz sytuacji gospodarczej w kraju. Większe problemy z uzyskaniem leasingu na naczepy będziemy mieć, gdy koniunktura w transporcie pogorszy się. Filozofia danej firmy może bardziej opierać się na wiarygodności kontrahenta lub leasingowaniu jedynie bezpiecznego sprzętu – takiego, który charakteryzuje się płynnym rynkiem i niską utratą wartości podczas trwania umowy.

Warto przejrzeć strony internetowe danych firm leasingowych lub skorzystać z zapytań ofertowych portalu Oferteo.pl, co znacznie skróci czas podejmowania decyzji.

GD Star Rating
loading...
Czy w leasing można wziąć... wszystko?, 7.8 out of 10 based on 4 ratings
Komentowanie i pingowanie zostały wyłączone.

Komentowanie wyłączone.

Subskrybuj kanał RSS Follow me on Twitter!