Inwestowanie w wózki widłowe bez ryzyka

Number of View: 2908

Wózki widłowe Zakup nowego wózka widłowego jest zadaniem łatwiejszym i znacznie mniej ryzykownym niż nabycie wózka widłowego z rynku wtórnego. Nowy sprzęt posiada gwarancję i nowoczesne zaplecze technologiczne. Z używanymi wózkami jest różnie. Raz trafi się lepiej, raz gorzej. (…)

Co zrobić, jeśli zainteresowani jesteśmy zakupem używanego sprzętu, ale chcemy mieć pewność, że nasz wybór będzie dobry?

Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na fakt, że wszyscy producenci wózków widłowych zapewniają bardzo wysoką jakość produkowanego sprzętu bez względu na to, czy są to nowe wózki widłowe (http://www.oferteo.pl/wozki-widlowe), czy po renowacji. Naszym zadaniem jest dowiedzenie się, co dla konkretnego producenta oznacza wysoka jakość – jakie naprawy zostały przeprowadzone i na co zwrócono szczególną uwagę.

Istnieją dwa rodzaje serwisów, w których przeprowadza się modernizację wózka widłowego. Jednym z nich jest autoryzowany punkt, gdzie pracownicy producenta dokonują napraw, natomiast innym miejscem jest serwis, w którym naprawia się wózki widłowe wszystkich marek. Warto zastanowić się po wizycie u którego serwisanta wózek widłowy będzie bardziej pewny. W autoryzowanym punkcie istnieje większe prawdopodobieństwo, że fachowcy lepiej wykonają swoją pracę ze względu na świetną znajomość swojego sprzętu. Tam, gdzie naprawiane są wszystkie marki wózków możemy mieć wątpliwości, czy serwisant jest w stanie profesjonalnie zadbać o każdy model wózka danego producenta.

W zależności od miejsca renowacji wózki widłowe modernizowane są w inny sposób. Niekiedy zmiany związane są ze sprawdzeniem bieżącego stanu wózka i wymianie części, których termin używalności był bardzo długi, nawet jeśli wciąż prawidłowo funkcjonują. Czasami zaś modernizacja wózka widłowego dotyczy całkowitej rozbiórki sprzętu na części pierwsze. Po ponownym złożeniu wszystkich elementów i wymianie niektórych z nich na nowe, następuje lakierowanie. Jakość tego rodzaju wózków nie odbiega zbytnio od nowych wózków widłowych, natomiast wizualnie oba typy wyglądają jak nowe.

Firma Jungheinrich na swoje zmodernizowane wózki widłowe daje nawet półroczną gwarancję. Przeglądów i odnowy wózków wieloletnich, które w ostateczności można by poddać utylizacji, dokonuje się w fabryce specjalnie zbudowanej na ten cel. Potocznie nazywana jest „sanatorium”, po którym wózki widłowe wracają w pełni sił do wytężonej pracy. Jakość zmodernizowanego wózka ocenia jest przez niemiecki odpowiednik UDT (http://www.udt-24.pl/). W ten sposób można mieć absolutną pewność dotyczącą sprawności wózków z rynku wtórnego.

GD Star Rating
loading...
Inwestowanie w wózki widłowe bez ryzyka, 8.6 out of 10 based on 5 ratings
Komentowanie i pingowanie zostały wyłączone.

Komentowanie wyłączone.

Subskrybuj kanał RSS Follow me on Twitter!