Jaka kserokopiarka – nowa czy używana?

Number of View: 4994

Kserokopiarki Wybór nie jest prosty. Wszystko zależy od przeznaczenia kserokopiarki i tego, w jaki sposób była wcześniej eksploatowana. Zasada jest jednak taka: jeżeli nasza kserokopiarka będzie często eksploatowana – kupmy nową, natomiast jeśli użycie będzie sporadyczne – rozglądnijmy się za używaną. (…)

Oczywiste jest, że nowe kserokopiarki (http://www.oferteo.pl/kserokopiarki) są nowoczesne, posiadają więcej funkcjonalności i możemy liczyć na długi okres bezawaryjny. Gdy jednak coś się popsuje w trakcie 60 miesięcy od czasu zakupu, możemy kserokopiarkę zareklamować. Taki okres gwarancyjny dotyczy najczęściej kserokopiarek A3, natomiast inne charakteryzują się nieco krótszym czasem.

Nowe kserokopiarki świetnie sprawdzą się w dużych korporacjach i środowiskach biurowych, gdzie stosunkowo często trzeba coś wydrukować, zeskanować bądź powielić. Niektóre tego typu sprzęty umożliwiają także wysyłanie faksu. Zakup kserokopiarki w takim przypadku jest znacznie bardziej rozsądny niż nabycie kilku małych urządzeń wielofunkcyjnych do postawienia na biurku. Jest tak dlatego, że małe urządzenia mogą być w znacznie mniejszym stopniu eksploatowane, a ich żywotność jest znacznie krótsza. Wybór kserokopiarki będzie zawsze bardziej ekonomicznym i wydajniejszym rozwiązaniem.

Kserokopiarki używane zaś sprawdzą się w sytuacji, gdy ktoś chce sporadycznie użyć kopiarki, na przykład do celów zarobkowych. Jeżeli prowadzimy zakład fotograficzny bądź sklepik, w którym da się wygospodarować trochę miejsca, a przy okazji zdarzają nam się klienci, którzy czasem pytają, czy da się coś wydrukować lub skopiować, to kserokopiarka używana będzie idealna do postawienia w takim miejscu. Musimy zdawać sobie jednak sprawę, że wiele firm bądź punktów ksero pozbywa się wieloletniego sprzętu, ze względu na trudny dobór części wymiennych bądź wysokie koszty eksploatacyjne przestarzałego urządzenia.

Innym powodem jest również to, że stary sprzęt nie jest kompatybilny z siecią i nie da się do niego podłączać różnego rodzaju nowych funkcjonalności. A przecież czasy się zmieniają i pewne funkcjonalności okazują się niezbędne w biurowym środowisku pracy.

Jeżeli planujemy zakup kserokopiarki najpierw powinniśmy rozplanować nasze potrzeby i do nich dostosować odpowiedni model i markę. Nie ma jasnej odpowiedzi, która z kserokopiarek – nowa czy używana – jest lepszym wyborem, gdyż wszystko zależy od indywidualnej sytuacji.

GD Star Rating
loading...
Jaka kserokopiarka - nowa czy używana?, 6.4 out of 10 based on 5 ratings
Komentowanie i pingowanie zostały wyłączone.

Komentowanie wyłączone.

Subskrybuj kanał RSS Follow me on Twitter!