Jaki ekspres do kawy wybrać?

Number of View: 4743

Ekspresy do kawy Większość z nas posiada ekspres przelewowy w domu. W związku z docierającymi informacjami na temat związków szkodliwych znajdujących się w kawie przygotowanej w tego rodzaju ekspresie oraz po zasmakowaniu pysznej kawy z wysokociśnieniowego sprzętu postanawiamy iść na zakupy. Cel – ekspres ciśnieniowy (http://www.oferteo.pl/ekspresy-do-kawy). (…)

Badania dowodzą, że kawa przygotowana przy pomocy wysokociśnieniowego ekspresu właściwie nie zawiera żadnych substancji szkodliwych, co ma wpływ także na smak napoju. Wysoka technologia przygotowania pozwala wytworzyć wysublimowany, jedyny w swoim rodzaju napar, który podbija coraz więcej serc. Przy zakupie „ciśnieniowca” zwróćmy uwagę na maksymalną ilość bar, jaką szczyci się dany model. Jeśli wynosi ona poniżej 9, to nie warto brać go pod uwagę. Przygotowanie zwykłego espresso wymaga 9 barów. Na jego bazie zaś tworzy się inne rodzaje kaw, takie jak cappuccino czy latte. Jeśli nie stać nas na ekspres do kawy, którego wartość ciśnienia jest polecana, to lepiej zdecydować się na kawiarkę, natomiast porządnej kawy napić się na mieście.

Umownie możemy wskazać ekspresy do kawy dwóch kategorii cenowych – te poniżej 1000 zł oraz te powyżej. Te pierwsze zazwyczaj nie mają bojlera, co sprawia, że temperatura parzenia nie jest wystarczająca. Warto przelać trochę wody, zanim włączymy guzik wykonania kawy, gdyż w ten sposób rozgrzejemy wnętrze maszyny. Nie trzeba dodawać, że nieodpowiednia temperatura bezpośrednio wpływa na smak napoju, a my przecież oczekujemy po naszym nowym ekspresie najwyższej jakości. Kwestie nieprawidłowych temperatur ograniczymy również do minimum, decydując się na metalową obudowę. Plastik nie trzyma ciepła i dodatkowo wygląda nieatrakcyjnie.

Pojemność zbiornika na wodę nie powinna być zbyt mała. Producenci w celu obniżenia cen zmniejszają pewne istotne komponenty ekspresów poprzez co mamy wrażenie, że ekspres jest mniejszy, ale przecież tak samo funkcjonalny. To nieprawda. W przypadku małego zbiornika na wodę może się okazać, że przy każdym przyrządzaniu kawy będziemy musieli uzupełniać wodę. A przecież komfort użytkowania jest tak samo ważny, jak walory smakowe.

Jeśli zdecydujemy się na ekspres kapsułkowy musimy pamiętać, że będziemy skazani na picie kawy jednej firmy, gdyż zazwyczaj kapsułki innych producentów nie pasują do danego ekspresu. Oczywiście mamy do wyboru kilka rodzajów kaw próżniowo zamkniętych w kapsułach, dzięki czemu kawa zachowuje wysoka jakość, jednak może się okazać, że monotonia wyboru zabije naszą satysfakcję z zakupionego ekspresu.

GD Star Rating
loading...
Jaki ekspres do kawy wybrać?, 10.0 out of 10 based on 3 ratings
Komentowanie i pingowanie zostały wyłączone.

Komentowanie wyłączone.

Subskrybuj kanał RSS Follow me on Twitter!