Kamery termowizyjne do usług

Number of View: 4221

Kamery termowizyjne Prawdopodobnie nie zdajemy sobie sprawy, w jak wielu przypadkach mogą nam się przydać kamery termowizyjne. Wskazanie wartości i rozkładu temperatur różnych obiektów, czy to ludzi, czy przedmiotów, okazują się bardzo pomocne w wielu okolicznościach. (…)

Dzięki specjalistycznemu sprzętowi do pomiarów termowizyjnych jesteśmy w stanie dostać ostrzeżenie na tyle wcześnie, aby móc odpowiednio zareagować. Działanie kamer polega na odczytywaniu parametrów cieplnych wszystkich obiektów, które je wydzielają. Wartości muszą być większe od zera bezwzględnego. Kamery termowizyjne (http://www.oferteo.pl/kamery-termowizyjne) stosuje się w detekcji pożarów leśnych, chorób w diagnostyce medycznej, zaginionych ludzi, a także w dziedzinach, takich jak: energetyka, przemysł, kryminalistyka, elektronika czy budownictwo.

Ciepło emitowane przez przedmioty to inaczej fale podczerwone. Ich natężenie jest ściśle powiązane z temperaturą. Zatem pomiar podczerwieni wskazuje nam również temperaturę danego obiektu. Proces ten może odbywać się bez względu na ilość docierającego światła z zewnątrz. Co więcej, mgła czy zadymienie nie są przeszkodą dla prawidłowego odczytu kamery. W ten sposób są zdecydowanie lepszą alternatywą dla kamer przemysłowych, które w takich warunkach nie spełniły by swojego zadania.

Warto zwrócić uwagę na to, że kamera termowizyjna nie jest tym samym, co kamera na podczerwień. Ta druga nie jest w stanie spełniać swojej funkcji bez zewnętrznego źródła światła – konieczne jest zastosowanie reflektorów IR wytwarzających promienie podczerwieni nocą.

Wzrost zapotrzebowania na usługi termowizyjne związany jest z wprowadzeniem Dyrektywy EPBD (RECAST), która nakłada obowiązek wprowadzenia certyfikacji jakości energetycznej budynków. Aktualne ceny kamer termowizyjnych (http://www.oferteo.pl/kamery-termowizyjne/ceny-kamer-termowizyjnych) z niższej półki oscylują wokół kilku tysięcy złotych, natomiast dostępny jest również tego typu sprzęt za kilkadziesiąt tysięcy euro, na który zgłaszają zapotrzebowanie różnego rodzaju placówki i instytucje (zakłady chemiczne, rafinerie czy uczelnie wyższe).

GD Star Rating
loading...
Kamery termowizyjne do usług, 8.5 out of 10 based on 6 ratings
Komentowanie i pingowanie zostały wyłączone.

Komentowanie wyłączone.

Subskrybuj kanał RSS Follow me on Twitter!