Ładowarki na placu budowy

Number of View: 4392

Ładowarki Trudno wyobrazić sobie plac budowy bez ładowarki (http://www.oferteo.pl/ladowarki-nowe) lub bez funkcji ładowania w innych maszynach budowlanych. Urobek oddzielony od głębszych warstw ziemi musi w jakiś sposób być usunięty z określonego miejsca. Organizuje się wobec tego albo specjalne składowiska, albo ładowarka przejmuje zadanie usunięcia urobku. (…)

Łyżka spełnia bardzo ważną funkcję. To dzięki mechanizmowi jazdy osprzęt ten działa. To dzięki niej następuje załadunek oraz rozładunek, kiedy ładowarka dotrze na wyznaczone miejsce. Głównym zadaniem ładowarki są prace ziemne. Inne, które bywają dodatkowo przez nią wykonywane to przeładunek bloków kamiennych lub innych towarów budowlanych. Czasami też przejmuje ona zadanie odspajania wierzchniej warstwy ziemi, jednak pod warunkiem, że urobek nie jest zamarznięty.

Warto zwrócić uwagę na ciekawą konstrukcję ładowarki, która tworzą takie składowe jak: łyżka, hak, chwytak, uchwyt do dłużnicy oraz zbiornik do betonu. Układ podnoszenia nierozerwalnie połączony jest z wysięgnikiem. Wieloczłonowość układu podnoszenia związana jest ze stopniem zaawansowania technologicznego danego modelu. Zatem im więcej członów, tym nowocześniejsza maszyna. Zwróćmy uwagę na typ prostowodny o czterech członach, który działa w ten sposób, że łyżka jest cały czas w tym samym miejscu w stosunku do powierzchni bez względu na to, gdzie znajduje się wysięgnik.

Warto znać różne podziały ładowarek w zależności od kryterium, które się przyjmie. Bardzo istotne jest przeznaczenie maszyny – czy została ona zaprojektowana do pracy naziemnej czy kopalnianej. Ładowarki nowe i używane różnią się także sposobem pracy i konstrukcją. Dużo większą popularnością cieszą się ładowarki kołowe, natomiast gąsienicowe przeznaczone są do pracy w trudnych warunkach, czyli rzadszych. Metoda pracy powoduje zaś podział na ładowarki czołowe, obrotowe, z wyładunkiem zasięrzutnym oraz te standardowe z łyżką.

GD Star Rating
loading...
Ładowarki na placu budowy, 10.0 out of 10 based on 3 ratings
Komentowanie i pingowanie zostały wyłączone.

Komentowanie wyłączone.

Subskrybuj kanał RSS Follow me on Twitter!