Leasing samochodów – zalety i wady

Number of View: 5603

Leasing samochodów Chcemy nabyć samochód. Nie mamy jednak gotówki. W takiej sytuacji możemy zwrócić swoją uwagę na kredyty samochodowe (http://www.oferteo.pl/kredyty-samochodowe) lub leasing. O ile procedury bankowe w przyznawaniu kredytów są nam raczej znajome, ale niekoniecznie dla nas dostępne, warto przeanalizować drugą możliwość – leasing samochodowy. Duże znaczenie ma fakt, czy występujemy w roli osoby prywatnej, czy też jako firma. (…)

Przede wszystkim leasing zachęca uproszczonymi procedurami zawierania umowy. Niejednokrotnie okazuje się, że wystarczą papiery założycielskie firmy bądź poświadczenie o zarobkach w przypadku osoby prywatnej, dokument tożsamości i faktura pro forma od dostawcy danego przedmiotu. Otrzymanie pozytywnej decyzji trwa czasem jedynie godzinę. W bardziej skomplikowanych przypadkach może to potrwać do kilku dni. Oczekiwanie na decyzję w kontekście przyznania kredytu zazwyczaj jest znacznie dłuższe.

Rata uiszczana najczęściej raz w miesiącu to opłata za eksploatację auta. Bardzo często okazuje się, że nabycie auta w formie leasingu oznacza znaczące zniżki na niektóre z modeli samochodów. Gdy decydujemy się na leasing samochodów (http://www.oferteo.pl/leasing-samochodow) to dostajemy auto od razu gotowe do jazdy – zarejestrowane i ubezpieczone. Dzięki leasingowi operacyjnemu będziemy mogli wliczać raty i opłatę wstępną w koszty uzyskania przychodu w przypadku, gdy prowadzimy firmę. Osoby prywatne nie mają tego przywileju, stąd leasing operacyjny uważa się za bardziej adekwatny dla firm.

Musimy pamiętać, że w przypadku leasingu samochód nie należy do nas. Właścicielem jest firma leasingowa. Problemy ze spłacaniem rat mogą wpłynąć na decyzję związaną z odebraniem przedmiotu zawartej umowy. Wtedy też nie ma możliwości odzyskania pieniędzy, które wpłacaliśmy na rzecz auta. Podobnie sprawa wygląda w przypadku kradzieży bądź ogłoszenia upadłości firmy leasingowej. Nawet jeśli spłaciliśmy 99% wartości auta to nie odzyskamy pieniędzy. Po pewnym czasie istnieje możliwość odkupienia samochodu za pewien procent, co nie rzadko może się okazać nieopłacalne. Trzeba pamiętać także o tym, że nie wolno przeprowadzać żadnych modyfikacji w aucie, na przykład montażu instalacji gazowej.

Decyzja, którą będziemy podejmować powinna opierać się na zbadaniu wszystkich możliwości. W tym celu warto zobaczyć kilka ofert firm leasingowych bądź propozycji bankowych. Złożenie darmowego zapytania ofertowego (http://www.oferteo.pl) spowoduje, że otrzymamy dopasowane propozycje handlowe do swoich wymagań.

GD Star Rating
loading...
Leasing samochodów – zalety i wady, 10.0 out of 10 based on 3 ratings
Komentowanie i pingowanie zostały wyłączone.

Komentowanie wyłączone.

Subskrybuj kanał RSS Follow me on Twitter!