Odbiory mieszkań

Number of View: 5567

Odbiory mieszkań Dodatkowy remont mieszkania (http://www.oferteo.pl/remonty-mieszkan) mający na celu usunięcie niedoróbek deweloperskich może narazić nas na koszty kilkudziesięciu tysięcy złotych. Bądźmy uważni i nie dajmy się naciągnąć. W tym celu przed formalnym odbiorem mieszkania sprawdźmy dokładnie lokum na własną rękę lub wynajmijmy fachowca. (…)

Okazuje się jednak, że fachowiec fachowcowi nierówny. Na rynku znajdują się firmy tego typu, które zatrudniają mniej i bardziej doświadczonych pracowników. Część z nich niestety nie jest zdolna odkryć wszystkich usterek, dlatego zanim zaprosimy kogoś do naszego mieszkania, prześwietlmy go. Przydatny okaże się Internet lub fachowe czasopisma.

Poprawnie dokonany przegląd powinien uwzględniać dokładne badanie poziomu ścian, jakości tynków, malowania, solidności montażu glazury, terakoty, parapetów czy białego montażu (wanny, umywalki, sedesu). Ponadto należy sprawdzić zgodność systemów instalacji wodnych i elektrycznych z planem instalacji dewelopera. Fachowiec nie powinien zapomnieć o wszystkich drzwiach i oknach pod kątem bezproblemowego otwierania i zamykania. Ramy okien zaś powinny być czyste.

Umówmy się na wizytę w ciągu dnia, tak aby mieszkanie oświetlane było przez światło naturalne. W ten sposób będzie można dostrzec wszystkie niedociągnięcia. Podczas rozmowy telefonicznej mającej na celu zamówienie specjalisty do odbioru mieszkań spytajmy, jakimi narzędziami pomiaru dysponuje. Upewnijmy się, że niczego nie zapomni.

Miejmy przy sobie umowę, którą podpisaliśmy z deweloperem. Dzięki temu będziemy mogli wraz z fachowcem sprawdzić wszystkie miejsca, do wykonania których z należytą sumiennością zobowiązała się firma deweloperska.

Jak widać, panuje zasada ograniczonego zaufania – każdy sprawdza każdego. Dzięki temu jednak można uniknąć niepotrzebnych rozczarowań i w razie potrzeby przeprowadzić wtórny remont mieszkania (http://www.oferteo.pl/zlecenia-budowlane/remont-mieszkania) na koszt dewelopera.

GD Star Rating
loading...
Odbiory mieszkań , 10.0 out of 10 based on 2 ratings
Komentowanie i pingowanie zostały wyłączone.

Komentowanie wyłączone.

Subskrybuj kanał RSS Follow me on Twitter!