Okna i drzwi antywłamaniowe.

Number of View: 5321

Stany lękowe mogą odebrać nam przyjemność mieszkania w nowo wybudowanym domku, o którym marzyliśmy całe życie. Dopiero wtedy dociera do nas, że przyzwyczajenie do mieszkania na piętrze w bloku, wieżowcu lub kamienicy utaiło nasz lęk przed włamywaczami, którzy potencjalnie mają teraz łatwiejszy dostęp do naszej przestrzeni. Ale czy na pewno? Zastanówmy się, czy okna i drzwi (http://www.oferteo.pl/okna-drzwi) antywłamaniowe są w stanie nas ochronić. (…)

Pancerne szyby? Zaczepy antywyważeniowe? Zamek do drzwi typu C? 3 zamki do drzwi typu C plus gruby łańcuch? Czy jest coś co powstrzyma włamywacza?

Okna i drzwi mają swoje klasy. W zależności od naszych priorytetów związanych z bezpieczeństwem decydujemy się na jedną z nich. Okna mają sześć klas. Każda z nich wskazuje na czas, który jest potrzebny do tego, aby włamywacz dostał się do środka. Możemy się spodziewać, że najniższa klasa okien w ogóle nie stawia oporu włamywaczowi. Wystarczy rozbić szybę lub wyrwać ramę. Okna w klasie WK-2 powstrzymają przez 3 minuty włamywacza wyposażonego w śrubokręt czy klin. Klasa najwyższa zaś powstrzyma intruza wyposażonego w specjalistyczny sprzęt przez… UWAGA! 20 minut…

Brzmi zatrważająco, mimo tego, że mamy czas na przebudzenie i wezwanie pomocy. Pocieszający może być fakt, że sprzęt, którego będzie potrzebował włamywacz, faktycznie wymaga dużego zaangażowania. Potrzebuje on między innymi: łomu, piły, siekiery, młota, wiertarki, wyrzynarki i szlifierki kątowej.

Drzwi antywłamaniowe opierają się na całym systemie antywłamaniowym wraz z ościeżnicami i zamkami wielopunktowymi (lub co najmniej dwoma standardowymi). Wykonane są z dwóch warstw stali ocynkowanej między którymi znajduje się konstrukcja wzmacniająca. Umieszczany jest w nich materiał termoizolacyjny i stalowe profile. Klasa C wskazuje właśnie na drzwi antywłamaniowe, które są w stanie powstrzymać włamywacza również do 20 minut.

Czy w związku z tym możemy czuć się bezpieczni? Czy warto postawić domek w odludnym miejscu i inwestować w okna i drzwi antywłamaniowe, które są znacznie droższe od swoich standardowych alternatyw?

Warto uświadomić sobie, że okna i drzwi antywłamaniowe chronią przed przypadkowymi włamywaczami, którzy „przechadzali się” akurat w pobliżu naszego domu. Na tych, którzy planują wejście, mamy jedynie lub AŻ 20 minut.

Warto być przygotowanym i.. zastosować inne zabezpieczenia. 🙂 Alarm, kamery i różnego typu ogrodzenia są polecaną, tańszą i skuteczniejszą alternatywą.

GD Star Rating
loading...
Okna i drzwi antywłamaniowe., 10.0 out of 10 based on 6 ratings
Komentowanie i pingowanie zostały wyłączone.

Komentowanie wyłączone.

Subskrybuj kanał RSS Follow me on Twitter!