Outsourcing IT w mojej firmie. Dobry wybór?

Number of View: 4149

Outsourcing IT Coraz częściej słyszymy o wynajmowaniu pracowników z zewnątrz do obsługi informatycznej danej firmy. Outsourcing IT (http://www.oferteo.pl/uslugi-it/outsourcing-it) staje się coraz bardziej popularny z oczywistego względu – wysoka jakość za niższą cenę. Sprawdźmy, jak to działa. (…)

Rozwój każdego przedsiębiorstwa lub firmy zależy od doskonalenia metod pracy. Najszybsze i najbardziej miarodajne efekty możemy uzyskać przy pomocy technologii informatycznych. Inwestycje różnego rodzaju to nieodłączny element zwiększania potencjału swojej firmy. Wcześniej inwestowanie wymagało dużych nakładów pieniężnych związanych z utrzymanie specjalistów, szkoleniami, serwisem i infrastrukturą. Outsourcing IT daje mnóstwo możliwości przy znacznie niższym nakładzie finansowym.

Zakres działań, które można powierzyć firmie zewnętrznej to zarówno standardowe działania potrzebne każdej firmie, jak i zaawansowane konfiguracje. Między innymi jest to rozwiązywanie sytuacji awaryjnych, instalacja, konfiguracja i bieżąca administracja sprzętowych i programowych zasobów informatycznych.

Warto poznać najważniejsze korzyści związane z outsourcingiem IT:

  • Zamiast etatowego informatyka mamy 24-godzinny kontakt na dobę z osobą przeznaczoną do obsługi naszej firmy – są takie dni, w których informatyk jest nam zbędny, stąd kontaktowanie się w razie potrzeby brzmi rozsądnie (oszczędność czasu i kosztów).
  • Kontakt z firmą zewnętrzną w wielu sprawach może odbywać się drogą online, podobnie jak rozwiązywanie wielu problemów systemowych.
  • Informatyczne firmy zewnętrzne specjalizują się w swojej dziedzinie i jednocześnie mają lepsze warunki do rozwoju zarówno swojej infrastruktury, jak i pracowników; w ten sposób możemy mieć pewność, że jakość oferowanych usług jest na najwyższym poziomie; w tego typu firmach inwestuje się spore pieniądze w innowacyjne rozwiązania, pracownicy są na bieżąco z wszelkimi nowymi trendami i możliwościami pojawiającymi się na rynku; firmy IT obsługują wiele podmiotów, co oznacza, że jednostkowy koszt na daną firmę jest znacznie niższy – dzięki temu ceny usług tego rodzaju firm są atrakcyjne.

Zatem owszem. Outsourcing IT jest idealnym rozwiązaniem dla wielu firm. Statystyki wskazują, że obecna wartość światowego rynku outsourcingu wynosi ponad 360 miliardów dolarów, z czego ponad 64% stanowi outsourcing IT.

Outsourcing z języka angielskiego oznacza wykorzystywanie zasobów zewnętrznych (outside resource using), czyli zawieranie długoterminowych kontraktów mających na celu powierzenie dostawcom z zewnątrz określonego zakresu odpowiedzialności. Zakres ten może dotyczyć zarówno technologii informatycznej, jak i innych dziedzin zarządzania i rozwoju. Może zawierać w sobie również transfer ludzi i zasobów.

GD Star Rating
loading...
Outsourcing IT w mojej firmie. Dobry wybór?, 5.5 out of 10 based on 2 ratings
Komentowanie i pingowanie zostały wyłączone.

Komentowanie wyłączone.

Subskrybuj kanał RSS Follow me on Twitter!