Przeszycia. Co to jest?

Number of View: 11936

Przeszycia Pytanie postawione w tytule z pewnością wyda się trywialne dla tych, którzy związani zawodowo lub pasją z branżą szwalniczą codziennie spotykają się z tego typu terminami. Jednak dla tych, którzy zaczynają swoją przygodę z szyciem, chcą zlecić wykonanie szycia bądź przeróbek pierwszy raz w życiu lub też po prostu chcą ujednoznacznić swoją wiedzę na ten temat mogą napotkać trudności w zdobyciu informacji. (…)

W Internecie znajdziemy wiele ogłoszeń typu „zlecę przeszycia”. Możemy wyindukować na podstawie tych treści, co dokładnie oznaczają przeszycia, ale wciąż nie mamy pewnych wiadomości. Można wpaść na prosty sposób skontaktowania się z jakąkolwiek szwalnią i zadać tytułowe pytanie. Jednak ten sposób także okazuje się zawodny. Wiele osób pracujących w szwalni wieloznacznie używa tego pojęcia, co sprawia, że sami nie są w stanie odpowiedzieć na to pytanie w zadowalający sposób. Dwie rozmowy dotyczące tego tematu wyglądały mniej więcej tak:

– Dzień dobry, nazywam się Krystyna Kowalska i pracuję w firmie IKS. Piszę artykuł na temat przeszyć, ale natrafiłam na problem ze sprecyzowaniem znaczenia słowa przeszycie. Co to słowo dokładnie oznacza?

Przeszycia to szycie ubrań z wykrojonego materiału.

– Zatem szycie polega na wykonaniu kompleksowej usługi wraz z krojeniem materiału?

– Owszem.

– A co z ubraniami, które są już uszyte, a chcemy je przerobić?

– To także są przeszycia.

Zupełnie odmienne informacje można uzyskać, dzwoniąc do innej szwalni:

– Bardzo proszę o sprecyzowanie słowa „przeszycia„.

– Przeszycia to mała seria, którą wysyła się do danej szwalni. Robi się to wtedy, gdy kilka sztuk chcemy wystawić na targach i zorientować się, jakie zainteresowanie wzbudza dany krój. Dzięki temu też sprawdzamy, jakie umiejętności przedstawiają pracownicy danej szwalni.

– Zatem nie ma znaczenia, czy dany materiał przesyłany do szwalni jest wykrojony bądź jeszcze nie?

– Nie ma to znaczenia. Ale owszem – określenia „przeszycia” używa się także, chcąc zlecić wykonanie partii ubrań z wykrojonego materiału.

Nie pozostaje nic innego jak usystematyzować wiedzę na temat przeszyć, gdyż nadal wydaje się ona wysoce niezrozumiała. Odpowiedzi znajdują się tutaj – Przeszycia (http://www.oferteo.pl/przeszycia).

GD Star Rating
loading...
Przeszycia. Co to jest?, 9.3 out of 10 based on 6 ratings
Komentowanie i pingowanie zostały wyłączone.

Komentowanie wyłączone.

Subskrybuj kanał RSS Follow me on Twitter!