Remont mieszkania – kredyt hipoteczny czy gotówkowy?

Number of View: 5696

Remont mieszkania a kredyt Zanim dokonamy wyboru pomiędzy kredytem hipotecznym a gotówkowym na remont mieszkania, najpierw powinniśmy określić kwotę, jaką potrzebujemy na tego typu przedsięwzięcie, czas, w jakim chcemy spłacić dług oraz konkretne wydatki związane z remontem. (…)

Określenie tych trzech kluczowych czynników znacząco rozjaśni nam sytuację i wskaże właściwy kierunek działań. Te osoby, które negatywnie reagują na samą myśl związaną z wysoko oprocentowanym kredytem gotówkowym powinny odsunąć swoje wyobrażenia na bok i przekonać się, że w wielu okolicznościach szybka pożyczka okaże się znacznie lepszym wyborem od kredytu hipotecznego. Kredyt hipoteczny (http://www.oferteo.pl/kredyty-pozyczki-raty) zaś, mimo niższego oprocentowania, może nie być adekwatnym rozwiązaniem, szczególnie gdy uwzględnimy dodatkowe koszty ubezpieczenia i dłuższy okres oczekiwania na gotówkę. Trzeba pamiętać jednak, że w ogólnym rozrachunku zawsze za kredyt hipoteczny zapłacimy mniej, mimo innych niedogodności (długi czas oczekiwania, wiele formalności do załatwienia).

Jeżeli kwota, jaką potrzebujemy na remont mieszkania nie jest wysoka i jednocześnie planujemy spłacić ją w krótkim czasie, to warto przemyśleć zaciągnięcie kredytu gotówkowego. Uzyskamy go w szybkim czasie (nawet tego samego dnia) oraz będziemy mogli otrzymane pieniądze wydać na dowolny cel.

W przypadku kredytu hipotecznego nasze wydatki muszą wiązać się jedynie z materiałami, które na stałe wiążą się z mieszkaniem (tynk, zaprawa, farby itd.). Oznacza to, że za te pieniądze nie będziemy mieli prawa kupić elementów wyposażenia mieszkania, sprzętu AGD i RTV.

W przypadku niewielkim sum pożyczanych na remont mieszkania (http://www.oferteo.pl/remonty-mieszkan) (ok.10 tys zł) różnica pomiędzy kredytem gotówkowym a hipotecznym jest niewielka. Wprawdzie ten drugi będzie tańszy ze względu na niższe oprocentowanie i mniejsza prowizję, jednak koszty ubezpieczenia i czas oczekiwania na pieniądze mogą spowodować, że wartość obu kredytów zrówna się. Jednak w przypadku poważniejszych sum (np. 50 tys.zł i więcej) zaciąganych na parę lat różnica między kredytem hipotecznym a gotówkowym znacząco zwiększa się. Wtedy zaciąganie kredytu gotówkowego jest po prostu nieopłacalne.

Rozwiązaniem pośrednim jest pożyczka hipoteczna. Można ją wydać na dowolny cel oraz jej oprocentowanie jest niższe od kredytu gotówkowego. Jednak osoby, dla których najważniejszym aspektem jest jak najniższy koszt kredytu powinni zdecydować się na kredyt hipoteczny.

GD Star Rating
loading...
Remont mieszkania – kredyt hipoteczny czy gotówkowy?, 10.0 out of 10 based on 4 ratings
Komentowanie i pingowanie zostały wyłączone.

Komentowanie wyłączone.

Subskrybuj kanał RSS Follow me on Twitter!