Remont mieszkania w lecie

Number of View: 7609

Remont mieszkaniaSezon letni to idealny moment, aby wykonać remont mieszkania (http://www.oferteo.pl/remonty-mieszkan). W tym czasie większość domowników przebywa poza domem, korzystając z wakacyjnego wypoczynku. Możemy więc bez obaw zdecydować się na remont, który przy pełnym składzie lokatorów, byłby praktycznie niemożliwy do realizacji.
Od czego zacząć?

Zanim podejmiemy jakiekolwiek kroki związane z wykonaniem prac, należy przygotować szczegółowy plan działania.
Po pierwsze, należy się zastanowić, najlepiej wspólnie z wszystkimi domownikami, jakie prace  remontowe chcielibyśmy wykonać i z nich wybrać te, które możliwe są do zrealizowania.

Ważne jest, aby określić kolejność wykonania poszczególnych prac, gdyż niektóre z nich mogą być od siebie w dużym stopniu zależne. W pierwszej kolejności należy wykonać te z nich, których wykonanie spowoduje powstanie dużej ilości kurzu, brudu lub pyłu.

Zaliczamy do nich następujące prace:

układanie glazury i terakoty,
– wiercenie oraz kucie ścian, czy wykonaniem gładzi,
montaż ścianek działowych i sufitów podwieszanych
– montowanie instalacji elektrycznych i związane z tym usunięcie starych kabli znajdujących się pod tapetą lub płytkami,
cyklinowanie (http://www.oferteo.pl/cykliniarskie), czyli szlifowanie powierzchni parkietu,
malowanie ścian (http://www.oferteo.pl/malarskie-tapeciarskie), okien, drzwi oraz podłogi,
układanie wykładzin (http://www.oferteo.pl/ukladanie-wykladzin) lub płytek PCV,
– oklejenie ścian tapetą.

Sporządź harmonogram prac

Po ustaleniu wszystkich prac remontowych, które zamierzamy zrealizować, przyszedł czas na przygotowanie harmonogramu. Jest to niezwykle istotne, gdyż pozwoli na sprawne i bezkolizyjne przeprowadzenie każdego etapu prac, bez obawy o ewentualne przestoje, spowodowane np. nieprzygotowaniem ścian do tapetowania.

Niezwykle istotne jest uwzględnienie w harmonogramie czasu schnięcia farby, czy kleju, gdyż może to istotnie wpłynąć na rozpoczęcie kolejnych prac.

W następnym kroku należy przemyśleć, czy w ustalonym planie znajdują się zadania, które jesteśmy w stanie wykonać samodzielnie lub z pomocą członków rodziny. Niektóre prace remontowe są na tyle proste, iż nie ma potrzeby zatrudniać fachowców, co mogło by podnieść koszty całego remontu.

Jeśli podjęliśmy decyzję o generalnym remoncie mieszkania, warto rozważyć możliwość konsultacji z architektem wnętrz, który nie tylko doradzi nam, jak stworzyć stylową, ciepłą atmosferę, ale również podpowie, jak podnieść ergonomiczność naszych pomieszczeń. Już na etapie planowania harmonogramu warto wziąć tę możliwość pod uwagę.

Dokonaj dokładnych pomiarów mieszkania

Mając już jasno zarysowany plan działania, pora na dokonanie precyzyjnych pomiarów. Aby wynik pomiaru był jak najbardziej dokładny, warto zaopatrzyć się w profesjonalną miarkę metalową. Za jej pomocą mierzymy powierzchnię ścian, podłóg i innych powierzchni płaskich (np. okna, drzwi), podając wynik w metrach kwadratowych, a także długość instalacji elektrycznych, jeśli zamierzamy ją w całości lub w części wymienić.

Oblicz ilość potrzebnych materiałów

Powyższe pomiary są niezbędne do określenia ilości farby, tapet, płytek oraz innych materiałów, które będą użyte w trakcie remontu. Należy jednak pamiętać o tym, aby niektóre materiały zamówić z pewnym zapasem. Często zdarza się, iż podczas wykonywania prac przypadkowo ulegnie zniszczeniu część płytek, fragment tapety, czy elementy podłogi, dlatego warto kupić większą ilość towaru niż wynika z obliczeń. Unikniemy w ten sposób niepotrzebnych opóźnień, związanych z domówieniem materiałów, gdyż może się zdarzyć, iż na konkretny wzór będziemy musieli poczekać dłużej niż zakładaliśmy.

Możemy również powierzyć wykonanie odpowiednich obliczeń firmie, której zamierzamy zlecić wykonanie remontu. Wówczas będziemy mieć pewność, że zostanie zamówiona właściwa ilość poszczególnych materiałów.

Koniecznie należy uwzględnić w liście zakupów narzędzia, potrzebne do wykonania poszczególnych prac, jak i materiały zabezpieczające w postaci folii na meble i podłogi, czy  papierowej taśmy.

Jak znaleźć ekipę remontową

Po wykonaniu powyższych prac przygotowawczych można przystąpić do kolejnego etapu, jakim jest znalezienie ekipy remontowej.

Remonty mieszkania to inwestycja na wiele lat. Nie powinniśmy zatem oszczędzać naszych funduszy, decydując się na fachowców tańszych, lecz z mniejszym doświadczeniem. Może się bowiem okazać, że remont zostanie wykonany w sposób nierzetelny i daleko odbiegający od naszej wizji odnowionego wnętrza mieszkania.

Niektórzy kierują się opinią znajomych lub rodziny przy wyborze odpowiednich fachowców. Jest to dobry sposób, by zlecić wykonanie usług firmie, której efekty pracy możemy samodzielnie ocenić.

Jednak w sezonie letnim ekipy remontowe mają z reguły dużo pracy, dlatego coraz więcej osób decyduje się na szukanie fachowców w Internecie. Należy przy tym zwracać szczególną uwagę na opinie innych klientów lub nawet prosić potencjalnego wykonawcę o udostępnienie adresów, gdzie będziemy mogli zobaczyć efekty ich pracy.

Zlecenie remontu poprzez zapytanie ofertowe

Obecnie popularną formą szukania fachowców poprzez złożenie zapytania ofertowego. Za pomocą prostego formularza określamy, jakimi usługami jesteśmy zainteresowani oraz co wchodzi w ich zakres, a następnie przesyłamy go do bazy potencjalnych zleceniobiorców.

Teraz pozostaje nam tylko poczekać, aż firmy same prześlą nam swoje oferty i spośród nich wybierzemy tę, która spełnia nasze oczekiwania. Dzięki temu nie tylko oszczędzamy czas, który musielibyśmy poświęcić na wielogodzinne poszukiwanie firm remontowych, ale również otrzymujemy tylko oferty odpowiadające naszym wymaganiom.

Aby przygotować prawidłowe zapytanie ofertowe na remont mieszkania, należy uwzględnić w nim informacje na temat powierzchni, jaką zamierzamy remontować, wykaz poszczególnych prac remontowych, termin wykonania, a także maksymalną cenę, jaką jesteśmy w stanie przeznaczyć na remont. Powinniśmy również określić, czy interesuje nas cena samej robocizny czy także niezbędnych materiałów.

Dzięki precyzyjnemu rozplanowaniu zadań oraz zleceniu prac fachowcom z dużym doświadczeniem, nasz remont przebiegnie w sposób sprawny,  a my będziemy cieszyć się nowym, odświeżonym wyglądem naszego mieszkania.

GD Star Rating
loading...
Remont mieszkania w lecie, 9.3 out of 10 based on 22 ratings
Komentowanie i pingowanie zostały wyłączone.

Komentowanie wyłączone.

Subskrybuj kanał RSS Follow me on Twitter!