Remonty łazienek i kuchni

Number of View: 4222

Remonty łazienek Na samą myśl o przeróbce mieszkania jesteśmy podekscytowani, a jednocześnie dopada nas strach. Co jeśli remont znacznie się przedłuży? Jakie czekają nas niespodzianki? Aż w końcu – jak przetrwamy ten remont? Recepta wydaje się być prosta. Wystarczy dopasować odpowiedni projekt do naszej łazienki i kuchni oraz zatrudnić doświadczoną ekipę remontową. (…)

Remont łazienki (http://www.oferteo.pl/remonty-lazienek-kuchni) czy kuchni zaczynamy od skucia starej terakoty i glazury. Przyda nam się do tego profesjonalne narzędzie typu młotowiertarka lub po prostu młotek i przebijak. Następnie pozostałości gruzowe należy wywieść na wysypisko, ale najłatwiej będzie zamówić usługę wywozu z podstawieniem kontenera (wywóz 1 m kw kosztuje około 80zł). Kolejnym zadaniem, jakie nas czeka to wyrównanie ścian łazienki i kuchni. W zależności od tego, jak szybko chcemy rozprawić się z tym etapem możemy wybierać spośród kilku sposobów. Należą do nich: nałożenie tynku cementowego lub zaprawy podkładowej, co trwa znacznie dłużej niż wybór suchego tynku z płyt gipsowo-kartonowych.

Z podłożem sprawa wygląda tak, że na początku musimy pozbyć się aktualnej posadzki, uprzątnąć teren i odpowiednio zagruntować. Gdy okaże się, że nierówności podłoża nie są duże i nie przekraczają 1 cm to podłoże można wyrównać samopoziomującą masą cementową. W innym wypadku należy użyć standardowej zaprawy podkładowej.

Co zrobić, aby łazienka wydawała się większa?
Jeżeli nasza łazienka jest mała to warto zaaranżować ją w taki sposób, aby elementy dekoracyjne i dobór barw optycznie powiększał tę przestrzeń. Pomoże nam w tym ułożenie prostokątnej glazury. Jeżeli do tego spoiny między płytkami będą wąskie i ciemniejsze od glazury to pogłębimy oczekiwany efekt. Ponadto jasne płytki powinny być ułożone poziomo. Aby zwiększyć powierzchnię podłogi, co także dokłada się do wrażenia większej łazienki, warto podwiesić nie tylko sedes, ale także szafki, które w standardowej formie stały by na podłodze. Warto pamiętać również o tym, aby dobierane elementy armatury i inne miały prostą formę, która nie zakłóca zachowanej harmonii łazienki.

Remont kuchni – standardy projektowe
Najważniejszy jest tak zwany ciąg technologiczny. Wskazuje on na charakterystyczne ruchy wykonywane podczas przygotowywania posiłków. Taniec kuchenny zaczyna się od otwarcia lodówki. Następnym etapem są zadania wykonywane przy blacie oraz zlewnie, a na końcu przy kuchence. Bardzo ważnymi aspektami są: odpowiednio długi blat oraz niedalekie odległości między składowymi ciągu technologicznego. Warto pomyśleć o zasadzie projektowania kuchni na bazie trójkąta. Zasada ta mówi, że najważniejsze elementy kuchni, takie jak: lodówka, zlew i kuchenka powinny znajdować się na wierzchołkach tej figury geometrycznej, której bok nie powinien przekroczyć 7m. Zapewni to sprawne, szybkie i komfortowe poruszanie się w obrębie tych elementów.

Remont kuchni czy łazienki należy do najbardziej czasochłonnego, gdyż każdy detal ma niewiarygodne znaczenie dla całości. Warto jednak poświęcić na nie więcej czasu, gdyż może się okazać, że w taki oto sposób będzie wyglądać nasza łazienka, kuchnia do końca życia.

GD Star Rating
loading...
Remonty łazienek i kuchni, 7.0 out of 10 based on 3 ratings
Komentowanie i pingowanie zostały wyłączone.

Komentowanie wyłączone.

Subskrybuj kanał RSS Follow me on Twitter!