Rodzaje klimatyzatorów

Number of View: 4959

Klimatyzatory Przygotowania do zakupu klimatyzatora powinny zacząć się od ogólnej orientacji w typach urządzeń, jakie są dostępne na rynku oraz próby określenia własnych potrzeb związanych z klimatyzacją. (…)

Do wyboru mamy trzy rodzaje urządzeń. Pierwszy z nich – splitowy – dzieli się na dwie lub więcej części. Jedna z nich znajduje się na zewnątrz budynku, natomiast inne w pomieszczeniach, w których chcemy obniżyć temperaturę. Jeżeli więcej niż jedno pomieszczenie jest chłodzone to wtedy mamy do czynienia z multisplitem.

Tego typu sprzęt poleca się do stosowania we wszelkiego rodzaju biurowcach czy mieszkaniach, gdyż charakteryzują się bardzo cichą pracą. Nowoczesne modele wyposażone są w coraz lepsze funkcjonalności, w niektórych przypadkach mogą nawet jonizować powietrze, jednak musimy wiedzieć, że klimatyzatory (http://www.oferteo.pl/klimatyzatory) typu split nie zapewniają wymiany powietrza.

Innym typem klimatyzatora jest monoblok, który nie dzieli się na żadne części – jest to jeden obiekt, który możemy umieścić przy oknie lub tuż przy wylocie powietrza do systemu wentylacji. Jeżeli decydujemy się na lokalizację pod oknem musimy wystawić rurę klimatyzatora, aby mógł on pobierać stamtąd świeże powietrze, ochładzać je i wprowadzać do pomieszczenia. Niestety tego typu sprzęt nie nadaje się na klimatyzatory do domu (http://www.oferteo.pl/klimatyzatory/klimatyzacja-do-domu) czy do miejsca pracy, w którym musi panować cisza. Jest on stosunkowo głośny.

Trzecim rodzajem klimatyzatora jest już niezbyt popularny klimatyzator stacjonarny, który instaluje się w oknie. Oznacza to, że zabiera on dość sporą powierzchnię szyby i może zaciemniać pomieszczenie. Poza tym jego działanie również jest dość hałaśliwe.

Podczas zakupów możemy natknąć się na rozróżnienie na klimatyzator jednostopniowy oraz inwerterowy. Pierwszy z nich jest tańszy, jednak jego możliwości są mniejsze w porównaniu do inwerterowego, który jest energooszczędny i bardziej wydajny. Jego cena zaś jest znacznie wyższa.

GD Star Rating
loading...
Rodzaje klimatyzatorów, 10.0 out of 10 based on 2 ratings
Komentowanie i pingowanie zostały wyłączone.

Komentowanie wyłączone.

Subskrybuj kanał RSS Follow me on Twitter!