Ubezpieczenia nietypowe w Polsce i nie tylko

Number of View: 4669

Ubezpieczenia Oprócz standardowego zakresu ubezpieczeń obejmującego szkody spowodowane wodą, ogniem lub działaniem osób trzecich istnieją mniej typowe ubezpieczenia (http://www.oferteo.pl/ubezpieczenie-na-zycie), które w Polsce nadal nie są na tyle popularne, aby decydować się na ich wprowadzenie.

Przeszukując rynek ubezpieczeń na terenie kraju możemy natknąć się na kilka nietypowych aczkolwiek w specyficznych sytuacjach przydatnych form ubezpieczeń. Możemy ochronić się na wypadek sporów z fiskusem. Wykupując tego typu ubezpieczenie możemy ubiegać się o wypłatę świadczeń pokrywających koszty związane z doradcą podatkowym. Co ciekawe, wychowawcy kolonijni zaś mogą wykupić ubezpieczenie, które chroni ich przed odpowiedzialnością finansową w przypadku, gdy ich wychowanka zajdzie w ciążę. Panie w niektórych towarzystwach ubezpieczeniowych mogą liczyć natomiast na niższe ubezpieczenie samochodu (http://www.oferteo.pl/ubezpieczenie-ac), gdyż statystyki wskazują, że powodują one mniej kolizji od mężczyzn.

(…)

Myśliwi mogą już ubezpieczyć swój sprzęt myśliwski oraz psy, a szkoły mogą nabyć polisę, która zabezpiecza uczniów przed zachorowaniem na sepsę. Możemy ubezpieczyć się także na wypadek ataku terrorystycznego i utraty danych z naszego komputera.

Jeżeli niecodzienne okoliczności spowodują, że zostanie wyrządzona nam krzywda, nie bójmy się pytać naszego obecnego Ubezpieczyciela, czy wykupiony przez nas zakres ubezpieczeń obejmie tę sytuację. Natomiast jeśli chcemy ubezpieczyć się od bardzo nietypowych i niepopularnych okoliczności, które nie zostały wymienione w tym artykule, warto skontaktować się z kilkoma Ubezpieczycielami i zapytać, czy jest szansa na wprowadzenie tego typu ubezpieczenia. Zamiast telefonować do każdego z nich można skorzystać z portali internetowych, takich jak Oferteo.pl, które pośredniczą w przekazywaniu zapytań ofertowych do firm z konkretnej branży.

Ubezpieczenia rzadkie, ubezpieczenia nietypowe czy jeszcze inaczej mówiąc ubezpieczenia niszowe albo ubezpieczenia luksusowe to takie, które wymagają zmiany zapisu lub stworzenia nowych Ogólnych Warunków Ubezpieczenia. Luksusowe dlatego, że zazwyczaj na ich wykupienie decydują się duże przedsiębiorstwa oferujące bardzo rzadkie produkty, a sytuacje, jakie mogą nastąpić w związku z nimi siłą rzeczy są nietypowe. Składki bywają bardzo wysokie, stąd trudniej uzyskać nietypowe ubezpieczenie jako klient indywidualny. Towarzystwo ubezpieczeniowe musi zaangażować się w przygotowanie analizy ryzyka, która wymaga czasu i wykwalifikowanej osoby przygotowującej raport. Warto pytać o nietypowe ubezpieczenia u największych Ubezpieczycieli. Może się okazać, że w swojej prośbie nie jesteśmy odosobnieni.

Na świecie

W Wielkiej Brytanii popularne są ubezpieczenia ślubne. Jedno z największych towarzystw ubezpieczeniowych oferuje tego typu ubezpieczenia od kilkudziesięciu lat i obejmuje w swym zakresie takie zdarzenia jak: rezygnacja ze ślubu, zniszczony tort weselny, awaria limuzyny czy kradzież prezentów.

Osoby wykonując zawód, w którym któraś z ich części ciała jest kluczowa, ubezpieczają ją na wypadek utraty, niepełnosprawności lub zaniku, jak chociażby modelki lub piłkarze ubezpieczający swoje nogi. Rich Hall – amerykański komik ubezpieczył się na wypadek utraty poczucia humoru, a Ben Turpin, również znany ze swojego poczucia humoru i rozbieżności oczu, ubezpieczył się właśnie na wypadek, gdyby jego oczy przestały zezować.

Bardzo dziwne przypadki ubezpieczeń pojawiły się Szkocji, gdzie trzy kobiety ubezpieczyły się na wypadek narodzin następnego wcielenia Jezusa oraz w Stanach Zjednoczonych, gdzie ludzi ubezpieczano przed porwaniem lub zapłodnieniem przez istoty pozaziemskie.

Rynek ubezpieczeń społecznych daje nam gwarancje, że nie zostaniemy z pustymi rękami w przypadku, gdy zostaniemy okradzeni, spali się nasz dom czy zdarzy się wypadek w pracy (http://www.oferteo.pl/odszkodowania/wypadek-w-pracy). Jednak musimy pamiętać, że firmy ubezpieczeniowe wdrożą niemalże każde ubezpieczenie w życie, gdy zauważą, że szeroko zakrojony lęk może być podstawą do obfitego zysku.

GD Star Rating
loading...
Ubezpieczenia nietypowe w Polsce i nie tylko, 10.0 out of 10 based on 2 ratings
Komentowanie i pingowanie zostały wyłączone.

Komentowanie wyłączone.

Subskrybuj kanał RSS Follow me on Twitter!