Wózki widłowe – kryteria wyboru

Number of View: 6908

Wózki widłowe Inwestor przy zakupie wózka widłowego bierze pod uwagę wiele parametrów. Pierwsze o co pyta to cena. Nie oznacza to jednak, że jest ona decydującym czynnikiem wpływającym na zakup lub odrzucenie propozycji. Co w takim razie decyduje o wyborze konkretnego modelu? (…)

Niezmiennie od wielu lat najpopularniejszymi urządzeniami w branży transportu bliskiego są wózki widłowe charakteryzujące się udźwigiem do 3,5 ton. Raczej wybiera się te z napędem spalinowym (diesel lub gaz), jednak coraz większego znaczenia nabierają elektryczne wózki widłowe (http://www.oferteo.pl/wozki-widlowe/wozki-widlowe-elektryczne), które wciąż udoskonalane technicznie,  zwinnie przemieszczają się wewnątrz hal magazynowych lub produkcyjnych.

Nadal królują wózki markowe produkowane przez światowych producentów – głównie japońskich, a następnie europejskich. Sporo osób zainteresowanych kupnem wózka decyduje się na chińskie wózki widłowe, niejednokrotnie posiadające elementy wyprodukowane przez światowych producentów. Ich cena jest niemal dwukrotnie niższa od wózków markowych, jednak podobna zależność dotyczy jakości urządzeń.

Do równoważnych czynników, obok ceny, wpływających na wybór wózka widłowego należą także warunki gwarancyjne. Szybki serwis i zapewnienie zastępczego wózka widłowego na czas naprawy to ogromne zalety firm, które wprowadzają takie udogodnienia dla Klienta. Najczęściej udziela się gwarancji na okres dwunastu lub dwudziestu czterech miesięcy, niekiedy zaś można trafić nawet na taką, która wynosi trzydzieści sześć miesięcy. Przy krótszych okresach gwarancyjnych istnieje możliwość przedłużania ich. Warto zaciągnąć informacje od danej firmy, czy nie ma problemu z częściami zamiennymi i ile mniej więcej trwa wymiana elementów, jeśli nastąpi awaria.

Wbrew pozorom zbyt mocno rozbudowany panel elektroniczny zamiast przyciągać nowymi funkcjonalnościami może odstraszyć potencjalnego klienta poziomem trudności obsługi, dlatego tak ważne jest, aby producenci z umiarem i rozważnie dobierali funkcje i rozmieszczali je na panelu operatorskim.

W branży wózków widłowych można zaobserwować stały postęp techniczny, zatem jeśli kupowaliśmy wózek widłowy (http://www.oferteo.pl/wozki-widlowe) dobrych parę lat temu, to powinniśmy zorientować się w aktualnie panujących trendach. Producenci robią wszystko, aby wózki były coraz bezpieczniejsze i bardziej funkcjonalne.

GD Star Rating
loading...
Wózki widłowe – kryteria wyboru, 8.3 out of 10 based on 6 ratings
Komentowanie i pingowanie zostały wyłączone.

Komentowanie wyłączone.

Subskrybuj kanał RSS Follow me on Twitter!