Wykonanie dachu – kilka wskazówek

Number of View: 6319

Wykonanie dachu - kilka wskazówekDach jest niezwykle ważnym elementem domu. Jego podstawową funkcją jest zasłonięcie budynku i ochrona przed czynnikami atmosferycznymi. Ważne jest zatem, aby był on precyzyjnie wykonany i bezpieczny dla otoczenia, a także by pełnił funkcję dekoracyjną.
Elementy dachu

Dach to nie tylko to, co widzimy z zewnątrz, czyli dachówka. Jego szkielet tworzy więźba dachowa (http://www.oferteo.pl/stolarka-drewno), na której następnie układane są kolejne warstwy. Aby dach stanowił solidne pokrycie budynku i służył nam latami, nie warto oszczędzać na materiałach do jego wykonania.

Paroizolacja

Pierwsza warstwa, z której zbudowany jest dach to powłoka paroizolacyjna, którą wykonuje się z folii paroizolacyjnej lub aluminium, w przypadku którego konieczne jest uwzględnienie systemu wentylacji, aby nie dopuścić do zatrzymywania wilgoci.

Termoizolacja

W następnej kolejności wykonuje się termoizolację, mającą na celu utrzymanie ciepła wewnątrz budynku. Najczęściej stosowanym materiałem termoizolacyjnym jest wełna mineralna (http://www.oferteo.pl/materialy-budowlane) lub wełna szklana. Należy jednak pamiętać, aby materiał ten był suchy, w przeciwnym razie nie będzie pełnił swej funkcji.

Pokrycie dachowe

Ostatnią warstwą dachu jest jego pokrycie dachowe, któremu poświęcimy nieco więcej uwagi.
Przy wyborze pokrycia dachowego należy kierować się przede wszystkim jego konstrukcją, jak również kątem nachylenia. W przypadku dachów płaskich konieczne jest wybranie pokrycia bardziej szczelnego, aby woda nie przedostawała się pod jego powierzchnię. Do pokrycia takiego dachu najczęściej stosuje się :

– papę (http://www.oferteo.pl/dachy-pokrycia), która dobrze izoluje oraz ma małe wymagania jeśli chodzi o konstrukcję dachu (3-stopniowe nachylenie),
– blachę, przeznaczoną do dachów o 10-stopniowym kątem nachylenia,
– dachówkę bitumiczną o wymaganym 12-stopniowym nachyleniu dachu.

Jeśli dach ma być stromy, woda będzie swobodnie po nim spływać do rynien. Wówczas warto wybrać dachówkę ceramiczną, przy której konieczny jest minimum 22-stopniowy kąt nachylenia. Zapewnia ona bardzo dużą szczelność i jest wyjątkowo łatwa w montażu.

Wybierając pokrycie dachowe należy pamiętać, iż dachy o skomplikowanej budowie, z wieloma elementami dekoracyjnymi najlepiej jest pokryć dachówką ceramiczną o stosunkowo niewielkich rozmiarach, dzięki czemu łatwiej będzie można ją dopasować do istniejących elementów.

Na wybór pokrycia dachowego wpływ mogą mieć również warunki atmosferyczne, panujące na danym obszarze. Tam, gdzie występują częste opady deszczu, lepiej zrezygnować z blachodachówki, która pod częstym wpływem wody, może szybko ulec korozji. Z kolei budynki narażone na działanie silnego wiatru powinny mieć pokrycie dachowe wykonane z ciężkiej dachówki ceramicznej, dodatkowo wzmocnionej klamrami.

Jak znaleźć dobrego dekarza?

Wykonanie dachu wymaga fachowej wiedzy oraz umiejętności zawodowych. Jest to niezwykle ważne, gdyż nieprawidłowo wykonane prace mogą skutkować brakiem ochrony przed opadami atmosferycznymi, czy  utratą ciepłą z wnętrza budynku. Wszelkie błędy poczynione w trakcie prac będą później trudne do usunięcia, a przede wszystkim bardzo kosztowne, gdyż może się okazać, że konieczne będzie zerwanie już istniejącej warstwy.

Z tego powodu warto zlecić  wykonanie dachu profesjonalnemu dekarzowi, który nie tylko pomoże nam dobrać odpowiednie materiały, ale także precyzyjnie wykona prace na wszystkich etapach. Najszybszym, a zarazem najwygodniejszym sposobem znalezienia profesjonalnego dekarza jest złożenie zapytania ofertowego (http://www.oferteo.pl/zapytaj-o-oferte). Dzięki temu otrzymamy od firm zainteresowanych naszym zleceniem tylko takie oferty, które spełniają określone przez nas kryteria. Naszym zadaniem będzie porównanie ofert między sobą i wybranie tej, która okaże się najatrakcyjniejsza.

Prawidłowe przygotowanie zapytania ofertowego jest niezwykle istotne, bowiem firma będzie w stanie precyzyjnie przygotować dla nas ofertę. Warto również skorzystać z kilku wskazówek, znajdujących się w artykule „Czym jest Zapytanie Ofertowe”.

Decydując się na zlecenie wykonania dachu konkretnej firmie lub fachowemu dekarzowi, warto wybrać jednego wykonawcę, który przeprowadzi prace na każdym etapie, a co za tym idzie, będzie  ponosił odpowiedzialność za całość robót.

Kwalifikacje wykonawcy
Należy bezwzględnie pamiętać, aby sprawdzić kwalifikacje dekarza, któremu zlecimy wykonanie dachu. Jeśli mamy możliwość skontaktowania się z klientami, którzy korzystali z usług wybranego przez nas fachowca, warto zapytać ich o jakości i terminowość wykonywanych prac. Dobrze jest sprawdzić, od jak dawna dekarz (http://www.oferteo.pl/ciesielskie-dekarskie) wykonuje swoją działalność oraz czy posiada certyfikaty oraz dyplomy, potwierdzające jego umiejętności zawodowe.

Pamiętaj!

Zlecając wykonanie dachu poprzez zapytanie ofertowe na Oferteo.pl (http://www.oferteo.pl/) możesz sprawdzić opinie użytkowników na temat usług świadczonych przez zarejestrowane w systemie firmy, które widoczne są w ich wizytówkach www, dostępnych w portalu.

Profesjonalna firma z pewnością zrealizuje nasze zlecenie wykonania dachu zgodnie ze sztuką dekarską, dzięki czemu będziemy mogli cieszyć się solidnym dachem przez długie lata.

GD Star Rating
loading...
Wykonanie dachu - kilka wskazówek, 9.7 out of 10 based on 12 ratings
Komentowanie i pingowanie zostały wyłączone.

Komentowanie wyłączone.

Subskrybuj kanał RSS Follow me on Twitter!