Zakup opału na zimę w lecie

Number of View: 6923

opał na zimęOkres wakacyjny to czas wyjazdów wypoczynkowych, ale także doskonały moment na to, aby przygotować swój dom na sezon jesienno-zimowy. Warto zatem już teraz pomyśleć o zakupie opału na zimę.

Korzyści kupowania opału w lecie

Kluczowym powodem, skłaniającym do zakupu opału w sezonie letnim jest jego jakość. Tym, którzy na co dzień ogrzewają swoje domy opałem, nie trzeba przypominać o niezwykle istotnej kwestii, jaką jest właściwa wilgotność materiału grzewczego. Za wysoki poziom wilgoci w opale wpływa na obniżenie mocy grzewczej kotła, gdyż energia zużywana jest na proces odparowania wody, a nie na ogrzewanie.

W przypadku węgla (http://www.oferteo.pl/wegiel-kamienny-mial-koks), nadmiar wilgoci może doprowadzić do opóźnienia zapłonu, a także do sklejania się bryłek oraz powstawania grubej warstwy osadu na leju. Natomiast zbyt mała wilgotność węgla niesie za sobą obniżenie jego kaloryczności, co skutkuje oddawaniem mniejszej ilości ciepła.

Warto zatem pomyśleć o zakupie opału w lecie, gdyż łatwiej będzie można go osuszyć w upalne dni, jeśli będzie on zbyt wilgotny.

Atrakcyjna cena to drugi powód, który zachęca do kupna opału w lecie. Z reguły cena jest dla nas istotnym elementem przy wyborze terminu zakupu opału lub jego dostawcy. Właściciele składów opału obniżają ceny swoich towarów w okresie letnim z uwagi na małe zapotrzebowanie na tego typu asortyment. W ten sposób chcą zdobyć klientów oraz zachęcić ich do nabycia opału właśnie w sezonie letnim.

Opał ekologiczny

Dużą popularnością w ostatnim czasie cieszy się opał (http://www.oferteo.pl/opal-i-paliwa) ekologiczny, który powoli zaczyna wypierać droższy oraz bardziej szkodliwy dla środowiska węgiel.

Jednym z takich ekologicznych paliw jest ekogroszek (http://www.oferteo.pl/wegiel-ekogroszek), cechujący się małą zawartością popiołu i siarki, co w dużym stopniu zmniejsza jego szkodliwość dla środowiska. Ci, którzy zdecydowali się używać do ogrzewania eko-groszku, powinni pomyśleć o uzupełnieniu zapasów opału na  okres jesienno-zimowy. W kolejnych miesiącach cena ekogroszku będzie stopniowo rosnąć, dlatego warto dokonać jego zakupu już teraz, gdy cena jest jeszcze atrakcyjna.

Popularnym paliwem ekologicznym jest również brykiet drzewny (http://www.oferteo.pl/brykiety-drzewne), który wytwarza się ze słomy, zrębków, czy trocin. Z uwagi na małą szkodliwość dla środowiska, a także niską cenę, stał się on poważnym konkurentem dla takich rodzajów paliw, jak olej opałowy (http://www.oferteo.pl/olej-opalowy), gaz, czy węgiel kamienny.

Zaletą brykietu drzewnego jest niska zawartość wody, przez co zwiększa się jego wartość opałowa. Jest on również łatwy do osuszenia, jeśli ulegnie zamoknięciu w trakcie transportu lub w wyniku niewłaściwego przechowywania.

Zamówienie opału przez Internet

Coraz więcej osób decyduje się na kupno opału zimowego przez Internet. W sezonie wakacyjnym, gdy urlop spędzamy najczęściej z dala od domu, nie mamy możliwości złożenia osobistej wizyty w składzie opału, by ocenić jakość oferowanego paliwa. Internet jest więc doskonałym sposobem na dokonanie zakupu bez potrzeby odwiedzania wielu dostawców w celu dotarcia do najkorzystniejszej oferty.

Zalety kupowania opału za pomocą zapytania ofertowego

Szczególnie popularną formą nabywania towarów przez Internet jest zapytanie ofertowe. Za pomocą prostego formularza, w którym opisujemy wszelkie parametry opału, który chcemy kupić, możemy w wygodny, a co najważniejsze, szybki sposób zrealizować transakcję.

Wypełniony przez nas formularz ofertowy przesyłany jest następnie do bazy firm, które mogą być zainteresowane dostawą konkretnego rodzaju opału, a te przesyłają swoje oferty cenowe drogą elektroniczną.

Zaletą korzystania z zapytania ofertowego jako formy dokonania zakupów przez Internet jest możliwość porównania przesłanych nam ofert, by następnie wybrać tę najkorzystniejszą, czyli taką, która spełnia wszelkie nasze wymagania. Możemy również poznać opinie użytkowników na temat  konkretnego dostawcy, co będzie dla nas dodatkową gwarancją jakości świadczonych przez niego usług.

Chcesz poznać aktualne ceny opału?

Złóż zapytanie ofertowe

GD Star Rating
loading...
Zakup opału na zimę w lecie, 9.1 out of 10 based on 14 ratings
Komentowanie i pingowanie zostały wyłączone.

Komentowanie wyłączone.

Subskrybuj kanał RSS Follow me on Twitter!